OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

Dzisiaj nabożeństwo majowe o 17.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Wtorek św. Jana Sarkandra – patrona naszej diecezji

Środa nawiedzenia NMP w tym dniu kończymy nabożeństwa majowe

Czartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – jest to zarazem I czwartek miesiąca. Pamiętamy w modlitwach o nowych powołaniach do służby w Kościele – godzina święta od 17.00. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ po wieczornej Mszy św. Pamiętamy w tym dniu o modlitwach w intencji dzieci

Sobota św. Karola Lwangi i Towarzyszy

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami św. a także w czwartek w czasie godziny świętej i w piątek od 16.30.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00. W tym dniu odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną, prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.

W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa na Kaplicówkę. Rozpoczęcie o godz. 10.30.

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z Centralnej za posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę i na konto parafialne ofiary w wysokości 7978 zł.

Zachęcamy do sięgnięcia po nowy numer Niedzieli a w nim o tym czy można zrozumieć Kościół bez Maryi, a także jak budować dojrzałą miłość. Jest również nowe kwartalnik historyczny św. Rita – święta od nadziei, a także o rodzinie Ulmów której beatyfikacja będzie miała miejsce we wrześniu. W Gościu Niedzielnym o nowym sanktuarium na Bachledówce i o koronce do Bożego Miłosierdzia.

Pielgrzymów udających się do Strachociny i Miejsca Piastowego w dniu 3.06 prosimy o przybycie na parking naprzeciwko remizy strażackiej o godz. 4.45. Wyjazd o godz. 5.00. Prosimy o punktualność. Warto również zabrać prowiant ponieważ w godzinach dopołudniowych nie będzie czasu wolnego.

W sobotę odbędzie się otwarcie boiska szkolnego i szkolny piknik rodzinny. Więcej informacji na plakacie.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Fabia. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzymy błogosławionego tygodnia.