UROCZYSTOŚĆ

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2023

W dzisiejszą uroczystość możemy zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Dziś zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. W zakrystii jak w ubiegłych latach do nabycia Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech ubiegłoroczne zabłysną w Wigilię na grobach naszych bliskich jako widzialny znak pamięci o nich.

W poniedziałek wspomnienie NMP objawiającej Cudowny Medalik, stąd na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami. Zostaną pobłogosławione i wręczone medaliki.

We wtorek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Szarbela o uzdrowienie duchowe, fizyczne z namaszczeniem olejkiem. Po nim spotkanie w sprawie pielgrzymki do Izraela.

W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła – imieniny obchodzi ks. Andrzej. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Róż Różańcowych.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. a także w czwartek i piątek od 16.00. W piątek odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

W ubiegłą niedzielę a także na konto parafialne na cele parafialne złożono ofiary w wysokości 8161 zł. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do sięgnięcia po Niedzielę a w niej koniec świata czy początek, a także jak pomóc dziecku w problemach. W Gościu Niedzielnym co łączy Kościoły katolicki i prawosławny oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.