UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29.05.2022

Dzisiaj nabożeństwo majowe o 17.30

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek św. Jana Sarkandra – patrona naszej diecezji

Wtorek nawiedzenia NMP w tym dniu kończymy nabożeństwa majowe

Środa św. Justyna, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Pamiętamy w tym dniu o modlitwach w intencji dzieci

Piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy

Trwamy na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka na Kaplicówkę w Skoczowie. Początek o godz. 10.30.

W poniedziałek na wieczorną Mszę św. i spotkanie zapraszamy członków Żywego Różańca.

W środę na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.00. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami św. a także w czwartek podczas Godziny Świętej a także w piątek od 16.30.

W piątek odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną – prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Wieczorem po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.

Dolna część kościoła a więc korytarz i toalety zostały odnowione. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Lightnet za podarowanie i zamontowanie lamp do zakrystii, toalet i na korytarz dolnego kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary przekazywane na cele remontowe kościoła, a także za wszelkie prace wykonywane bezpłatnie na rzecz naszej parafii. W październiku jak Pan Bóg pozwoli będziemy przeżywać 100 lecie parafii i konsekrację kościoła, dlatego chcemy również pomalować filary w kościele. Osoby chętne podjęcia się takich prac prosimy o kontakt.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: W Gościu Niedzielnym o tym co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa. W MGN specjalny dodatek poświęcony patronom 2022 roku – może przydać się na lekcje j. polskiego i historii.

Zapowiedzi:

Tomasz Drabek zam. Kobiernice i Justyna Kurzydło zam. Kobiernice

Artur Walewski zam. Czaniec i Marta Kołodziejczyk zam. Kobiernice

Dawid Soj zam. Kobiernice i Agnieszka Dutka zam. Wilkowice

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.