V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2.05.2021

W tym tygodniu w liturgii:

Poniedziałek NMP Królowej Polski Msze św. jak w każdą niedzielę

Wtorek św. Floriana

Czwartek świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Sobota św. Stanisława bp w tym dniu ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu alumnom naszego seminarium. Kandydatów do święceń otaczamy naszą modlitwą

Nabożeństwa majowe dzisiaj i jutro a także w niedziele o godz. 17.30 natomiast w dni powszednie o godz. 18.00. Ojciec św. zachęca w maju do modlitwy ogólnoświatowej o ustanie pandemii. Chcemy się modlić również w intencji maturzystów, których na to nabożeństwo zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o 13.00 dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnoty Galilea która wspierała w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.

Od 4.05 zmieniają się limity wiernych w kościołach. W naszym kościele będzie mogło przebywać 150 osób zachowując dystans i w maseczkach.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami św., a także w czwartek w czasie Godziny świętej od 17.00 i w piątek od 16.30. W piątek najpierw będzie Msza św., następnie nabożeństwo majowe. Adoracja NS po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. W tym dniu odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym o tym dlaczego św. Józef został patronem robotników a także do czego prowadzi zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy o tym co św. Józef ma do zaoferowania współczesnemu katolikowi, w jaki sposób manipulują sekty a także o wybitnym genetyku kandydacie na ołtarze. W zakrystii można nabyć sprowadzone z wydawnictwa Rafael kody dostępu do filmu Wyrok na niewinnych w cenie 4 zł.

Mieszkańcom bloków dziękujemy za kwiaty do kościoła.

Społeczne: Sołtys Kobiernic zawiadamia że II rata podatku będzie pobierana w dniach od 4 do 14 maja w godzinach pracy sołtysa. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Fedorowicza. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie