III NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 23.01.2022

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, zachęcamy aby wychodząc z kościoła zabrać fragment tekstu biblijnego który niech będzie zachętą do sięgania po Pismo św.

Do wtorku trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

W tym tygodniu w liturgii:

Poniedziałek św. Franciszka Salezego

Wtorek święto nawrócenia św. Pawła

Środa świętych Tymoteusza i Tytusa, to również dzień islamu w Kościele w Polsce

Piątek św. Tomasza z Akwinu

W ubiegłą niedzielę na cele parafialne a także na konto parafii i indywidualnie złożono ofiarę w wysokości 6860zł. Bóg zapłać ofiarodawcom którzy przekazali ofiarę na remont  organów w wysokości 1200 zł (na konto parafii). Za Waszą troskę o świątynię i ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu na Msze św. kolędowe zapraszamy:

Wtorek Mieszczyńsko

Czwartek Parkowa

Rodziny i osoby które nie mogą w danym dniu uczestniczyć w tej modlitwie zapraszamy w terminie dla siebie odpowiednim

25 stycznia rozpoczyna się kolejny kurs Alfa online Więcej informacji na plakacie przy wejściu do kościoła. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania.

Rodziców którym zależy na dobru zarówno małych dzieci jak i dorosłych zachęcamy do włączenia się w Różaniec Rodziców za dzieci. Więcej informacji o tej inicjatywie na stronie naszej parafii.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Niedzieli jakie prawa przysługują rodzicom, cenzura religijna i jak czytać Pismo św. aby przemieniało nasze życie. W Gościu Niedzielnym jak modlić się psalmami. W MGN dwustronna zawieszka na klamkę.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Matejko, śp. Bernarda Majchrzaka, śp. Jana Medonia. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia